Navigation Menu+

Wyprawa Pomerania – relacja ze zlotu Suzukowcy.pl

Wyprawa Pomerania to dwudniowy zlot dla terenowych Suzuk, który odbył się w formie wyprawy off-road’owej w ostatni weekend kwietnia na Pomorzu Zachodnim.

W natłoku imprez o dużym stopniu trudności, gdzie terenowe Suzuki zdobywają zazwyczaj bardzo wysokie lokaty, jak i dalekich wypraw – gdzie te nieduże terenówki nie pojawiają się niestety zbyt często, imprezy Suzukowców mają być miejscem spotkań miłośników marki, dla których jazda Suzuką w prawdziwym terenie jest kwintesencją spędzania wolnego czasu.

Tak było i tym razem, Zachodnie Pomorze to ogromne przestrzenie, mnóstwo nieutwardzonych dostępnych dla aut terenowych dróg, piękne widoki oraz naturalne przeszkody terenowe. Sama wyprawa to blisko 350 kilometrów jazdy bezdrożami.

Dzięki lokalizacji bazy imprezy w okolicach Drawska Pomorskiego, podczas dwóch dni jazdy w terenie udało się odkryć uroki Pojezierza Drawskiego, fortyfikacje Wału Pomorskiego, ale także poligon wojskowy w Bornym Sulinowie wraz z jego zabytkowymi już fortyfikacjami czy opuszczonym miastem – Kłominem.

Drawsko Pomorskie, znane wszystkim zawodnikom off-road w Polsce, było i dla Suzukowców okazją do sprawdzenia swoich możliwości w miejscach, gdzie na co dzień trenują i startują najlepsi zawodnicy w Polsce.

– Jazda w terenie, atrakcje turystyczne ale także i przejazdy przeprawowe – taki był ten zlot i mam nadzieję takie też będą one w przyszłości, szkoda tylko że w sobotę nie padał deszcz – może mniej by się kurzyło – mówi Paweł, pilot jednej z Grand Vitar.

Forma wyprawy i wspólna jazda w kolumnie, miała pokazać to co w off-road’zie najpiękniejsze – wspólne spędzanie czasu na łonie przyrody z ulubionymi Suzukami przy boku.

– Imprezy jak i cała działalność Suzukowcy.pl to przede wszystkim integracja. Z niektórymi członkami naszej społeczności znamy się wiele lat, niektórzy dopiero do nas dołączyli. Staramy się tworzyć miejsce spotkań i wymiany doświadczeń, zarówno na co dzień w internecie jak i podczas naszym imprez. Dwa lata działalności dało nam mnóstwo wspaniałych znajomości ale także Partnerów, którzy wspierają nas w tych hobbystycznych działaniach – powiedział Krzysztof Czajkowski, twórca Suzukowcy.pl

Impreza odbyła się przy współpracy firm: STAG – producentowi i dystrybutorowi systemów instalacji autogaz LPG, Rayo4x4.pl – sklepowi i serwisowi z częściami i akcesoriami wyprawowymi, Penrite.pl – dostawcy olejów i płynów eksploatacyjnych, Elast-pol.pl – producentowi poliuretanowych elementów zawieszenia, Iron-Tech Offroad Accessories – producentowi elementów tuningowych do terenowych Suzuk, Mudmaster.pl – sklepowi z częściami zamiennymi i akcesoriami tuningowymi 4×4.

468 ad